Головна


Меню сайта
Головна
Любіть Україну...
Про наше місто
Новини
Дистанційне навчання
Цивільний захист
Відео
Фотоальбом
Прозорість
Освітня програма
Пошук
Архів новин

Наша адреса
вул. Ярослава Мудрого, 54,
м. Біла Церква,
Київська область,
09107
Тел/факс: 5-19-77

Адреса сайту: http://www.gimnasi1-biltse.com.ua
Електронна пошта: 1gimnasi-bts@ukr.net


Мова сайта

English French German Russian Ukrainian


Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняНаші досягнення
Щорічний регіональний конкурс "Відгук на сучасну дитячу прозу -2010"

.


                                  Відгук на сучасну дитячу прозу
                                    учениці 1(5)-А класу
                                  гімназії №1 м.Білої Церкви
                              Якушенко Дарини Едуардівни
                          Учитель: Ювхименко Наталія Іванівна
        Існують книжки, прочитавши які, ти ще довго не можеш позбутися враження, що ніби теж став одним із героїв твору. Здається, що все ще переживаєш пригоди, про які прочитав, подумки розмовляєш з персонажами, посміхаєшся, згадуючи  їхні кумедні вчинки.
       Саме такими стали для мене персонажі з повісті «Пуп Землі, або як Даринка рятувала світ», яких створила сучасна дитяча письменниця Тетяна Щербаченко.
     Майже одразу я уявила себе одним із персонажів цього твору, а  згодом – і головною героїнею. Мені це досить легко. Адже не лише її ім’я – Даринка – співзвучне моєму –Дар’я, а й сама дівчинка нагадує мені якою я була ще кілька років тому: непосидюча, допитлива, з нескінченими фантазіями та мріями, часто вередлива. Авторці вдалося неймовірно легко та доступно, але в той же час колоритно й захоплююче змалювати переживання й думки дівчинки. Навіть не віриться, що дорослим відомо, як і про що можуть думати маленькі діти.
      Книга складається з п’яти розділів, кожен з яких – довершення й цілком самостійна історія.
     Персонажі твору досить різні. Одні, як-от, наприклад, мама Даринки, досить сучасні, прості й багатьом знойомі. Інші, як сусіда Антін – дивакуваті. А ще є чудернацькі, як пан Коцький, кіт, який інколи розмовляє і дає поради своїй господині.
      Веселик і Бурмосик – казкові істоти, яких рідко кому вдається почути й побачити. Та,  зрештою, хто в дитинстві не хвалився, що ніби вміє розмовляти з тваринами? Або не вигадував собі фантастичних друзів? Може, Веселик і Бурмосик були в кожного з нас, просто коли ми підростаємо, як твердить Дарця, про них забуваємо.
     Тетяна Щербаченко розкрила мені світ так, як бачить його дитина. Коли Дара вирішила викупати в пахучій піні поросятко Жеку, а потім вигуляти його, використаши дідусеві краватку, вона щиро хотіла подбати про пацю. А дорослим може здатися, що це лише пустощі, і тоді вони сварять нас. Отож, батькам було б дуже корисно відчувати й побачити світ так, як відчуває його малеча. А ще – нарешті зрозуміти, що це ми, діти, його ( світ) рятуємо. Незважаючи на те, що історії у творі пригодницькі, я взяла з них для себе багато корисного та повчального.
     Наприклад, історія з невідомим «Чорним» учить, що треба обережно поводитися з незнайомцями й людьми, які тобі щось пропонують.
       А ще, як і Дарця, я спробувала приготувати мамі вранці чай. Цей приємний сюрприз дуже схвилював матусю і підняв їй настрій на весь день.
        З другом та сестричкою Даринка полюбляє гратися у «Відгадай слово». Таким чином можна дізнатися, що таке Оттава та на честь якого українського гетьмана названо аеропорт в Парижі. Ця гра водночас і цікава, і корисна як для мене, так і для моїх друзів, однокласників. Адже можна не лише весело провести час, а й покращити свої знання.
      Книга справила на мене надзвичайне враження, і ми разом із мамою почитали її моєму молодшому братикові, який був вдячним слухачем.
     І тепер уся моя родина з нетерпінням чекає на продовження цікавих пригод маленької Дарці.


                                           Лист 
          до автора повісті «Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала»
                                 Тетяни Щербаченко

                                   Шановна пані Тетяно!

       Дякую Вам за цю цікаву пригодницьку повість.
       Мені та моєму братикові дуже хотілося б, аби Ваша головна героїня поділилася зі мною та іншими читачами думками про те, які захоплюючі пригоди чекають на неї в подальшому і якою буде доля її друзів.
       А ще сьогодні я з однокласниками була присутня на зустрічі з молодими поетами Білоцерківщини, слухала їхні твори, і так захотілося зустрітися з Вами, побачити на свої власні очі людину, яка вміє так любити дітей і розуміти їхні проблеми.
 
                                            З великою повагою і подякою Ваша читачка
                                                          Якушенко Дар’я.Прочитано: 1187 раз
[ Назад | Початок | Нагору ]


Головна :: Про гімназію :: Новини :: Фотоальбом

Выпускные альбомы для детского сада и школы


Design © 2008 Shaman Production © 2005-20018 - При передруку, посилання на www.gimnasi1-biltse.com.ua є обов`язковим.
Powered by SLAED CMS © 2005-2007 SLAED. All rights reserved.
Новини Гімназії в форматі RSS
Генерація сторінки: 0.022 сек. і 9 запитів до бази даних за 0.007 сек.